23 Haziran 2010

TatilTavsiye içeriklidir..

Tatile kendi arabamızla gittik, yolculukta terlemesi dışında problem olmadı, tabii uyumadığı zamanların çoğunda oyunlar oynadık. Yolculukta emzirmek kolayıma geldi ama kavanoz mamalardan da verdim.2-3 saatte bir durduk ve dinlendik.

Tavsiyem yolculuk için bir buzdolabı yada soğuk tutan çantalardan almanız ben buradan peynir, kek, kavanoz mamaları ve yoğurt götürdüm.(bebe bisküvisi yerine kek yapıyorum)

Kahvaltıyı evdeki gibi yaptık ; ceviz evden getirdiklerim; kek, labne, formül süt.Pekmez, yumurta ve tereyağını da otelden kullandım.

Meyveyi cam rendeden geçirip verdim, vitamin barda taze sıkılmış meyve suları var ondan kullandım bazen de kavanoz meyvelerden verdim arada da meyve filesine kayısı koydum kemirdi.

Öğlen yemeklerini de restaurantta diyet bölümünde haşlanmış sebze ve etlerden mutfağa verdim onlar blender dan geçirip verdi ama sonradan keşfettiğim çocuk rest. varmış ve orda da haşlanmış sebzeler ve etler vardı ortada da blender kendimiz geçiriyorduk hemen yıkayıp geri geitiriyorlardı bazen de bizler için çorbalardan, patates pürelerinden ve pirinçden verdim tabii ki bunları daha çok sevdi .Bir kere de balık yedi onu da sevdi

Kerem yoğurdunu (babymix) ya kek ile yada bebe bisküvisiyle yer onu da oda da hazırlayıp yediriyordum.

Akşam yemekleri de fırında sütlaca bayıldı Kerem, bir akşamda köfte pilav yedi.

Akşamları biz yemek yerken o da sütlacını yiyip arabasında uyuyordu bizde gezebiliyorduk açık hava diskosuna bile içeri girmeden kapısına kadar gidip eğlendik.
Tabii şanslıydım çünkü emeklemeye başlamadı onun içinde hep arabasında ve şezlonglarda oturdu yemeğini de burda yedi çünkü mama sandalyesinde sıkılıyordu bir tavsiye daha bebek arabası tam yatabilen olsun çünkü uyuduğu için rahat ediyor.

Gün içinde odaya bir defa çıkıyorduk biraz yatakta debelenmek istiyordu bize de iyi oluyordu dinleniyorduk uyuyunca uyuyorduk. Emzirmeye de devam ettim.
Sabah odada altını değiştirdiğimde hemen tüm vücuda güneş sütünü sürdüm, denize giremedi çünkü soğuktu ve sevmedi.

Dönüş yolcuğumuzun bir kısmı geceye denk geldi onu da uyuyarak geçirdi

Çok teşekkür ediyorum oğluma problem çıkarmadığı için, keyifli bir tatil geçirdik

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder