17 Ekim 2010

Bir yaşında oldum ben :))


Son postta hazırlanıyorum dedim öyle kaldım.
Kerem'in doğum gününü yapalı 2 hafta oldu ve ben anca yazabiliyorum çok geç kalıyorum çoook..
Kerem'in doğum gününü önceleri dışarda bir yerde yapalım diye düşündüm hem evde kalabalık zor olmasın hem de servisle uğraşmıyim misafirlere zaman kalsın diye düşündüm ama hem fiyat fazla geldi hem de okuduğum bloglardaki deneyimlerden şunu anladım ki 1 yaşındaki bir çoçuğun rahat edebileceği tek yer evi.
Organizasyon şöyle oldu önce halası (Asuman) bize bir Kerem resmi hazırladı bunun üzerinden mail yoluyla davetiye, girişte hoşgeldiniz yazısı ve hediye magnetlerimizi hazırladık. Bir de Kerem'in doğumundan bugüne kadar olan fotoğraflarını (hepsi değil tabii :)) slayt gösterisi hazırladık barkovizyondan duvara yansıttık. Salonu çok süslemedik sadece duvara happy birthday yazan bir poster astım ve bir sürü balon şişirip yerlere attık.
Hacı Bozan'dan şeker hamuru pasta (1 şeklinde)sipariş ettik pasta çok lezzetliydi ama düzgünlüğü ve özenilmişliği konusunda aynı puanı veremiycem gene de güzeldi problem yok.
Menümüz de çok beğenildi.
Kısaca doğum günümüz ve süprizleri çok beğenildi.
Tek kötü yanı, istediğim gelen herkesle fotoğraf çekilsindi ama bizim bile Kerem'le bir resmimiz yoktu.
Neyse bugün Aslı'nın çektiği fotoğraflarda bir kaç fotoğraf gördüm ve çok sevindim.
Kerem o gün çok mutluydu ve hiç mız mız değildi.

Bir yaş kontrolündeki tek problem kilosuydu tabii 200 gr alarak 8500gr olmuş ve en sonunda Duygu hanım, bize vitagil, zinfort, fantomalt ve balıkyağı takviyesi verdi 13.ayda 9000 gr olarak gel dedi bakalım bu ilaçlar işe yarıyacakmı, şu anda bu satırları yazarken aklımdan geçen ilerde okuyup bu uğraşlara güleceğim oldu umarım öyle olur :))

Geçen hafta gene hastalandık 39 derece ateşlere ulaştık sebep üst solunum yolu enfeksiyonu :(( ve gene antibiyotik

Bu arada Kerem 22 Eylül'den beri emekliyor.
6 tane dişi var ve azı dişi çıkartıyor hatta çıkmış olabailir hiçkimseye göstermiyo ve elletmiyo:)
11 Ekim'den itibaren bir yere tutunup ayağa kalkıyor ve biraz önce bir adım atarak sıraladı :)(16 Ekim)

Bugünde Kaan'ın diş buğdayı partisine katıldık ve Kaan'ı kimselere vermek istemedi oyuncaklarıyla oynadılar tabii Kaan daha hiç bir şeyin farkında değil bizimki de yeni yeni farkediyor zaten :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder