7 Şubat 2012

Neler neler...


Neler oldu neler..

Uzun zamandır yazamadım ama yazılması gereken çok önemli gelişmeler oldu Kerem'in hayatında, en önemlisi diye sıralayamayacağım, çünkü hepsi önemli bizim için, emziği bıraktık, konuşamaya başladık, okulu değiştirdik ve okuldan ayrıldık.

Emzik bırakma hikayemiz şöyle gelişti tarih 17.12.2011, o sabah birden emziği sadece uykuda verme kararı aldım sonra öğlen uuykusunda verdim uyanınca da vermedim ve her istediğinde oyaladım bişeylerle, akşam babası vermedik tam vermeyelim ve gece de devam edelim dedi tamam dedim o akşam anneannede kaldık 2-3 kere uyandı ağladı ve uyuttuk ertesi gün de ara ara istedi öğlen arabada uyudu akşam evde kaldık gene 2 kere uyandı emziği aradı oyaladık uzun sürmedi bu aramalar ve yavaş yavaş unuttu emziği ve başardık.

Konuşma nasıl oldu nasıl gelişti bilemiyorum ama bir kaç kelimesi vardı zaten yavaş yavaş gün geçtikçe kelime üstüne kelime eklendi hızına yteişemedim birkaç haftadır da 2 kelimelik cümleler kuruyor ve bizi çok sevindiriyor.

Okulu değiştirdik, hergün gitmeye başladı ilk hafta çok ağladı okula girerken ama sonra alıştıı ve çok sevdi ama üzülerek ayrılmak zorunda kaldık çünkü çok sık hastalanmaya başladı, doktorumuz da okula göndermememizi söylerdi şimdilik bir problem yok daha bir ay olmadı bakalım ama bu aralar da sık sık ishal oluyor onun sebebini bulamıyoruz.

2 yaş sendrumu dedikleri şey geç geldi ama iyi geldi çok huysuz, olmayacak şeylere ağlıyor her şeyi ağlayarak istiyor çok zorlanıyorum.

Uyku, ah ahh..yan yana yatıp uyurduk bu zamana kadar ama artık yataktan kaçmaya başladığı için ayğımda sallamaya mecbur kaldım neyseki böyle uyuyor gece hala en az bir kere de olsa uyanıyor.

Geçelerde KBB doktoruna gittik ve alerjik bir yapısı olduğunu geceleri burnunun tıkanabileceğini ve yastıkla yatırmmamız gerektiğini söyledi şimdlik daha iyi bir ilaç verdi 1 ay onu kullanıcaz ama arada ishal olduğu için kesiyorum bilmiyorum bir faydası var mıdır?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder